Zawodniczka naszego klubu zajęła 3 miejsce w prestiżowych zawodach rozgrywanych na angielskim polu Enville Golf Club koło Birmingham. Kinga łącznie zagrała 224 uderzenia i straciła do zwycięskiej Szkotki Grace Crawford 4 uderzenia.

 

Po pierwszym dniu zawodów zawodniczka bytomskiego klubu zagrała 77 uderzeń co dało jej 14 pozycję. W drugim dniu Kinga zagrała rundę dnia (73 uderzenia), dzięki której awansowała na drugą pozycję. W decydującej rundzie dopisała do wyniku 74 uderzenia.

 

Turniej rozgrywany jest w formacie stroke play (na uderzenia) na 54 dołkach. Po raz pierwszy rozegrany został w 2018 i ma na celu rozwój golfa dziewcząt w całej Europie. W zawodach udział wzięło 90 zawodniczek w wieku do 16 lat.

 

Tuż po zakończeniu turnieju Kinga udała się bezpośrednio na Słowację gdzie uczestniczyć będzie wraz z Kadrą Narodową w Slovak Match Play Amateur Champioship.

 

Wyniki: https://www.randa.org/en/championships/girlsunder16amateurchampionship/sp-results#/competition/3221299/leaderboard